РІА Пілон  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
21:05 До Рівного приїде Михайло Саакашвілі
19:08 На Рівненщині школу перебудували у дитсадок: школярів возитимуть у сусіднє село
18:37 Електронні ключі від ДФС на Рівненщині отримали понад 7 тисяч платників
17:13 Всесвітній день ходьби рівняни відзначили квестом «Eat Smart»
13:37 Втікача-мандрівника з Великого Олексина рівненські поліцейські повернули матері
21:01 У селі Мельниця Сарненського району відкрили пам’ятний знак повстанцям УПА
20:34 Капремонт старого тролейбуса: у Рівному реанімували чехословацького "рогатика"
19:50 "Роздерибанили" понад 9 мільйонів гривень: що і за скільки відремонтують на Рівненщині коштом обласного бюджету
19:15 Муляренко відзвітував Києву про готовність Рівненщини до зими
18:40 Рівненський патрульний отримав сертифікат тренера у американських поліцейських
  На Рівненщині попереджують соціальне сирітство
18:16 24.12.13

Зберегти родину, надати їй допомогу, а також зробити усе можливе для того, аби діти залишилися з рідними батьками. Такими є основні завдання фахівців із соціальної роботи. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.


Торік Президент України затвердив Національну стратегію профілактики соціального сирітства, де чітко визначено пріоритети – раннє виявлення складних життєвих обставин, профілактика негативних проявів у родин та збереження біологічної сім’ї дитини. Для цього й було розширено штат фахівців із соціальної роботи.


Так, нині на Рівненщині із сім’ями, котрі опинилися у складних життєвих обставинах, працюють 426 соціальних працівників. Вони практикують різні форми роботи.


Зокрема, аби налагодити взаємостосунки у родинах, соцпрацівники Костопільського району проводять "сімейні сесії". Метод полягає у тому, що під чіткою координацією фахівців члени родини спільно вирішують ту чи іншу проблему. Так, за допомогою таких сесій вдалося залагодити конфлікт між розлученою парою щодо місця проживання їхньої спільної дитини, а також попередити вилучення неповнолітніх через сварки матері та бабусі.


Тим часом соціальні працівники із Рівного застосовують інноваційний метод – діяльність міні-груп. Так, завдяки взаємодії психолога, педагога, дільничного інспектора та лікаря вдається досягти інтеграційного підходу в роботі з сім’єю. Окрім того, аби поліпшити умови проживання та утримання дітей, фахівці сприяють у працевлаштуванні, допомагають одержати гарантовані державою виплати, вирішити проблеми боргів за комунальні послуги. Водночас, несумлінних батьків вчать елементарних навичок догляду за дітьми, веденню господарства.


Довідково: цьогоріч фахівці з соціальної роботи Рівненщини опікувалися майже 4 тисячами родин, у яких виховується понад 10 тисяч дітей. А це майже втричі більше, ніж торік. Завдяки такому посиленому супроводу та всебічній держпідтримці вдалося зберегти 43 сім’ї. Водночас майже сотня діток залишилися в родинах, а з закладів державного утримання до батьків повернули шестеро неповнолітніх. Тим часом із "групи ризику" вивели 2327 сімей, які вже повернулися до нормального життя.

  Перегляньте також
04.10.17 Електронні ключі від ДФС на Рівненщині отримали понад 7 тисяч платників
04.10.17 Втікача-мандрівника з Великого Олексина рівненські поліцейські повернули матері
03.10.17 У селі Мельниця Сарненського району відкрили пам’ятний знак повстанцям УПА
03.10.17 Капремонт старого тролейбуса: у Рівному реанімували чехословацького "рогатика"
03.10.17 Муляренко відзвітував Києву про готовність Рівненщини до зими